Ďakujem za vašu spätnú väzbu, aj anonymnú. Veľa to pre mňa znamená
a posúva ma to vpred. Cením si, že ste si našli čas a teším sa keď sa opäť raz stretneme.

Vaše referencie a odkazy, spätná väzba z kurzov a individuálnych stretnutí:


Čo prekonalo vaše očakávania? “lektor“


„Príjemná atmosféra, super nálada, všetko bolo výborné.“


„Potešili ma poznámky, ktoré som si odniesla zo školenia. Stále sa dozvedám nové a nové informácie.“


„Najväčší prínos: „prijímanie námietok, aktívne počúvanie, dodržiavanie postupnosti predaja, reč tela.

Čo prekonalo moje očakávania?

Profesionalita, nadšenie, zachovanie veľmi dobrého celkového dojmu lektora“


„Najväčší prínos mali pre mňa modelové situácie – perfektné trénovanie.

Čo prekonalo moje očakávania? Prístup lektora, príjemná atmosféra v kolektíve. Spokojnosť na 100 %.“


Veronika BA:

Čo prekonalo moje očakávania? „Odbornosť lektora, schopnosť lektora zaujať.“
Aké ďalšie vzdelávanie by ste privítali? „Akékoľvek s p. Lukničovou“


Janka: "1. Bolo to robené na úrovni, k veci, lektorka je príjemná, úprimná, usmievavá. Pozývam na kávu :)"


Katarína: "Prednáška bola zrozumiteľná, jasná a výborná školiteľka." 


Janka: "Ste jednoduchá, zrozumiteľná a veľmi milá."


Zoltán: "Pohoda počas školenia. Úžasná. Dá sa veľa naučiť."


Michaela (B. Bystrica): "Výborný človek a výborná kamarátka, ktorú som si vždy vážila aj si vážim a budem... Motivácia, priateľský prístup, rozhľad, ochota, pokora... Stretnutie s touto lektorkou je vhodné pre všetky skupiny, ktoré potrebujú stanoviť ciele, rozlíšiť priority a posunúť sa ďalej. Ďakujem, že si prišla a ďakujem za poučné rady, ktoré mi otvorili oči. A chcem na sebe pracovať."


Príjemné vystupovanie a ľudské. Hlavne sa mi páčil záujem pýtať sa na konkrétne problémy a zároveň bola aj odpoveď priamo na môj problém a moju osobu. Nemám žiadne námietky, veľa mi to dalo. Pre mňa je veľké pozitívum, že vieš presne poradiť. Ďakujem za čas trávený s osobou ako ty, veľa mi to dalo.


Marek: Informácie využiteľné v praxi, široké a všade sa dajú využiť. Príjemné vystupovanie. Atmosféra. Veľmi dobré myšlienky. Odporúčam spolupracovníkom, konkurencii nie :))) Si super. ĎAKUJEME!"


Andrea: "1*. Numero uno :). Super prístup :) jednoduchosť, príbehy z praxe, super pripravená, reálne výsledky. Jednoznačne odporúčam aj ostatným. Všetkým, kt. chcú rásť a túžia po zmene. Ste super, milá, príjemná, ľudský prístup... Len tak ďalej :)
P. S. Ste jedinečná bytosť na tejto planéte. 


Ivan: "Príjemné vystupovanie, zapájanie prítomných do dialógu, vypýtanie si spätnej väzby. Zadanie úloh. Rád budem naďalej spolupracovať. Si super.


Pani riaditeľka (Banská Bystrica): "Super! Bohaté skúsenosti, osobnostný rast, príjemné vystupovanie, ľudskosť, pokora a úcta k ľuďom. Som vďačná, že som Ťa spoznala. 
Želám si dlhodobú úspešnú spoluprácu a teším sa na ďalšie stretnutie s Tebou."


 "Bolo to vynikajúce. Bola si super!"


"Veľkým prínosom je praktický tréning. Betka si super. Pôsobíš príjemne a profesionálne. Zistil som, že veci robím správne, nie však dosť často."


"Páčilo sa mi tu. Odzneli tu dobré rady, myšlienky. Okrem toho, že som pohorela na tréningu som dostala neskôr aj pochvalu. Si veľmi milá." 


"Workshop zaujímavý, teším sa na ďalší. Praktický tréning. Na jednotku." 


Michaela (Banská Bystrica): "Ja osobne mám veľmi dobrý pocit z lektorky aj pre jej skúsenosti, znalosti, pochopenie a som rada, že prijala spoluprácu. Nemám čo vylepšovať nakoľko som nadmieru spokojná a prístup je úžasný..
Dnes ma potešilo hlavne to, že som stihla toto úžasné školenie. Odporúčam všetkým ľuďom ktorí sa chcú zdokonaliť v obchode a pri kontakte s ľuďmi."


Silvia: "Poznatky postupne vkladám do praxe. Si charizmatická, príjemná, pozitívna. Kurz bol plný výborných postrehov a nápadov. Poviem o výbornej lektorke, ktorá školí vo viacerých oblastiach."


"Ďakujem Vám Betka za cenne rady a ostávame v kontakte. Prajem Vám pekný večer a tiez cely krátky týžden. Iveta"

Katka (Rajecké Teplice):

Musím ťa pochváliť Betka, pozerala som tvoju stránku a fandím ti. A myslím to úprimne. Podľa toho čo som čítala, robíš zaujímavé kurzy, ja som sa vždy zaujímala o také medziľudské vzťahy a „sebarozvoj“, tak som tvoju stránku prelúskala cez takmer všetky záložky a je super J Určite sa k nej ešte vrátim a dočítam si ju celú, lebo sú tam zaujímavé články, aj postrehy. Píšeš priamo, trefne, otvorene a pútavo. Želám ti, aby sa ti darilo a aby tvoje kurzy boli v kurze J Určite by som aj ja využila a navštívila ten ako efektívne fungovať – to by sa mi zišlo, lebo občas, no skôr väčšinu času mám pocit, že nič nestíham a veľa vecí odkladám na „neskôr“, že však niekedy sa k nim dostanem a potom sa to po čase ide na mňa zrútiť a už si iba spomínam čo som mala spraviť a nespravila a nikde som si to nezapísala a potom mám zo seba taký zlý pocit. Tak ak by ti náhodou chýbal niekto do počtu na kurz a bola by si blízko Žiliny, daj vedieť a ja sa ho rada zúčastním J


Čo malo pre Vás najväčší prínos?
„Praktické ukážky.“


Čo prekonalo moje očakávania?
„Názorné ukážky, veľa dobrých rád.“


Čo prekonalo moje očakávania?

„Až teraz som pochopil aký význam má balíčkovanie.“


Čo prekonalo moje očakávania?
Anka (Nové Zámky): „Štruktúra školenia.“


Čo prekonalo moje očakávania?
Radko (Prešov): „Príprava a dynamika u lektora.“


Peter (Rimavská Sobota):
„Tieto 2 dni mali pre mňa veľký prinos pre prax.

Školiteľka mala teoretické aj bohaté vlastné skúsenosti.“


Zuzana: "Ahoj Betka, dnešné stretnutie bolo skvelé, zanechalo vo mne výborný pocit a energiu, ďakujem J"


Miloš (Piešťany): "Chcem sa Vám poďakovať za všetko úsilie, ktoré ste vynaložila v mojej rodine."


Nikol (Nitra): "Kiež by bol každý človek taký empatický, ľudia by si z vás mali brať príklad J"


Spätná väzba od žiakov zo stredných škôl:

"Prednášajúca vie zaujať a spríjemniť atmosféru a samozrejme ukludniť nepozorných žiakov."


"Veľmi poučná a zaujímavá prednáška."


"Veľmi milá, príjemná a vzdelaná pani so skúsenosťami. Viac hodín by mohlo prebiehať takouto formou."


"Pekne spracovaná prezentácia a pravdivé výroky."


"Odporúčam takúto prednášku aj ďalším žiakom. Bola rázna, nestrácala čas."


Majko: "Zaujímavá prednáška."


 "Celá prednáška bola poučná."


"Páčil sa mi prístup prednášajúcej, ktorá to robila zo záujmu a nie z toho, že musí. Zdravé zmýšľanie osoby, ktorá si tým prešla a nehovorí iba teoretické poznatky, ktorým sama nerozumie."


 "Odporúčam to všetkým. Aby im otvorila oči."


"Dozvedela som sa viac informácií. Odporúčala by som všetkým, aby sa zlepšili vo finančnej gramotnosti."


"Je toho dosť čo si odnášam. Naučila som sa niečo nové."


Kristína:

"1 – Super prednáška. Nič nemusíte zlepšovať, priala by som si ešte jednu prednášku. Bola to zaujímavá hodina a veľa ľudí nevie kam vyhadzuje peniaze. Odporúčam všetkým. Je to veľmi milá osoba a vyzná sa v tom čo robí."


"Páčilo sa mi, že prednáška bola hovorená vlastnými slovami a nie biflene. No podľa mňa by minimálne na každej škole mala prebehnúť."


 "Odporúčam aj ostatným stredným školám."


"Áno, bolo to zaujímavé. Všeobecne ma zaujala celá prednáška. Hodí sa aj ďalším žiakom, aby sa aj oni mohli finančne vzdelávať. Hodí sa vlastne všetkým ľuďom."


Dávid:
"1 – veľmi ma zaujala prednáška. Keby potrebujem poradiť určite sa obrátim na Vás. Všeobecne všetko bolo zaujímavé. Odporučil by som to hlavne rodičom, niektorí nevedia narábať s peniazmi. Ešte by som rád absolvoval prednášky / kurzy."


"1 – prednáška bola veľmi prínosná do budúcnosti. Páčilo sa mi ako ste rozprávali o konkrétnych veciach, ktoré sa Vám stali. Hodí sa to určite aj ďalším žiakom a rodičom. Nech vidia do budúcnosti svoje možnosti, nech prehodnotia svoje investície.
Odporúčam ďalším žiakom, učiteľom, rodičom, lebo bola príjemná."


"Hodí sa ďalším mladším žiakom a rodičom, aby si v budúcnosti dali pozor a aby sa nezadĺžili alebo zbytočne neprišli o svoje úspory."


 "Odporúčam túto hodinu kamarátom, žiakom, učiteľom aj rodičom."


Anonym J

"1 – zaujala ma prednáška, lebo som myslela, že to budú trápne poučky, čo našťastie neboli. Zaujímavé rozprávanie prednášajúcej. Hodí sa to všetkým."


"Dnes sa mi páčil prístup, téma prednášky. Odporúčam žiakom a rodičom. Žiakom aby si uvedomili ako sa správať, rodičom aby sa nedržali toho, čo je zaužívané ale aby chápali do čoho investujú."


 "Páčili sa mi rady prednášajúcej o sporení. Hodí sa to všetkým, ktorí nevedia hospodáriť s peniazmi."


"1 – Áno zaujala ma prednáška, som rád, že som sa mohol dozvedieť o financiách a aké chyby sú najčastejšie pri bankách „odborníkoch“.

To čo robíte, robíte dobre. Nenapadajú ma žiadne možnosti k zlepšeniu. Všetko sa mi to páčilo. Je to poučné, aby sa zabránilo podvodníkom ošklbávať ľudí, na ich finančnej neschopnosti.
Odporúčam všetkým. Ste príjemná, milá, pozitívna, energická."


Rybecká:

"Zaujalo ma prednášanie o financiách, ako si dávať pozor a ako sa naučiť hospodáriť. Páčilo sa mi, ako si nám hovorila o tom ako si zvládala takéto veci. Hodí sa to kamarátkam, priateľovi... Aby si uvedomili na aké zbytočnosti míňajú peniaze. A aj známim, aby si uvedomili, že sporiť je dôležité do budúcna."


"1 - Prednáška mi dalo učite mnoho a budem sa snažiť využiť získané informácie čo najlepšie aby boli prínosom v mojom živote. Peniaze nie sú zlé, len človek s nimi musí vedieť zaobchádzať."


"1 – Prednáška bola obohacujúca a prednášajúca sympatická. Nič netreba zlepšovať. Páčil sa mi prístup prednášajúcej k študentom. Hodí sa to komukoľvek, aby sa zamyslel nad svojím životom."


"Chcelo by to ďalšie sedenia. Chcem znovu kontaktovať pre osobné stretnutie."


"Prednáška aj prednášajúca boli super. Mohli by ste prísť znova. Páčilo sa mi všetko. Hlavne príklady zo života. Hodí sa to študentom. Veľa detí si neváži čo má. Teda každému študentovi. Milá osoba, vie vysvetliť, zaujala. Chcem častejšie prednášky."


"Páčili sa mi foťáky, go pro kamera a Macbook. Odporúčam všetkým, aby vedeli a mali v tom nejaký prehľad."


"Páčilo sa mi všetko. Odporúčam žiakom aj rodičom."


"Pekne ste mi osviežili moje nadobudnuté znalosti. Vskutku máte pravdu. Slováci sú ľudia ktorý zarábajú nato aby mohli zaplatiť exekútorov. V tom máte pravdu. Takže Vaša prednáška nebola ani dobrá ani zlá ale pravdivá."


Ondrišová:

"Páčilo sa mi, že to bolo z praxe a nie nudná prezentácia plná poučiek. Nemám žiadne námety k zlepšeniu. Páčilo sa mi všetko, hlavne zaujímavé rozprávanie. Odporúčam všetkým. Ste poučná a zaujímavá."


Soňa

"1 – Prednášajúca bola milá, priateľská a páčilo sa mi to. Mohla trvať dlhšie prednáška. Zaujala ma téma a spôsob prednášania. Mal by to počuť každý. Pretože bolo super dozvedieť sa nové veci a potvrdiť si to, čo už viem. Hodí sa to každému, poprípade ľuďom, ktorí sa nevyznajú."


"Odporúčam všetkým žiakom. Bola veľmi zaujímavá a vzdelávacia."


"Odporúčam ostatným žiakom, aby zbytočne neutrácali peniaze a viac premýšľali nad budúcnosťou čo sa týka financií. Mali by to počuť všetci ľudia. Vedela veľmi dobre všetko vysvetliť a snažiť sa nás varovať pred chybami v osobnom finančníctve."


Eva: "Budem myslieť na prednášku a myslieť na to do budúcna. Áno, zaujalo ma to. Bolo to zaujímavé. Myslím si, že každému sa to zíde."


Obchodníci z finančníctva:


Nikol: "Pre mňa bolo toto školenie veľkým prínosom ako budú určite aj ďalšie. Dozvedela som sa nové veci."


Lenka: "Skvelo som sa cítila, veľa dozvedela."


Mário: "Info položené praktickými skúsenosťami. Dobrá nálada, príjemné vystupovanie, prejav prednášajúceho."


Zoltán (riaditeľ): "Školenie na úrovni podporené osobnými skúsenosťami. Výborná prednáška – Kvalitné odporúčania = základ úspechu."


Zuzka: "1 – skvelá prednáška Typológia osobností - interaktívnou a zábavnou formou riešené „vážne témy“
Výborne pripravené a spracované témy. Výborná atmosféra, profesionálne vystupovanie. Veľmi empatická, veselý človek na správnom mieste."


"Praktické veci, ktoré určite v praxi využijem. Ďakujem J."


Ján (riaditeľ): "Veľké ďakujem za vašu prípravu a nasadenie p. Lukničová J."


Dušan: "Odporúčam ďalším. Človek, ktorý je z praxe J."


"Time management prednáška – výborná. Mám sa od Vás čo učiť."


Katarína (Košice): "Odchádzam s veľmi dobrým pocitom a novým pracovným elánom, teším sa na budúci týždeň. Odporúčam. Veľmi profesionálny prístupm a „obrovské“ J skúsenosti z finančného trhu."


Ľubomír: "Veľmi zrozumiteľné a jasné. 1 – Páčilo sa mi úplne všetko (naozaj). Úžitok – vizualizácia úžitku. Je to výborné, možno pre budúcnosť pouvažovať o dni naviac. Veľmi dobrý (motivačný) pocit, pokračujte tak ako ste začali – na tomto by som nič nemenil."


Kristína: "Veľmi sa mi páčila Typológia osobností. Zistila som nové tváre a typy klienta, ako ho môžem viac spoznať a pracovať s ním. Organizácia veľmi dobrá."


Mária: "Skvelá atmosféra, inšpirujúci ľudia. 1 – Alžbetka Lukničová.  Prednáška Time management. Má výpovednú hodnotu nových informácií, ale na mňa pôsobí aj motivačne. Tieto dva dni som neriešila ani čas. Veľmi rýchlo to ubehlo. Skvelí motivátori a chcela by som viac motivačných prednášok na rozvoj."


Andrea (Nové Mesto nad Váhom): "1 – Profesionalita, vidno, že prednáša človek z praxe a má to všetko odžité. Odporúčam."


Juraj (riaditeľ): "Veľa praktických cvičení s ľuďmi."


Mix obchodníci + manažéri (mimo finančníctva): 

"Super to bolo. Znalá problematiky školenia."


"1 – energická, pozitívne naladná, odborne zdatná. Celé školenie hodnotím ako pozitívne, verím, že všetko využijem v praxi. Teším sa na ďalšie školenie J."


Peter (Trenčín): "1 – sympatická, na odbornej úrovni, zaujala ma. Odporúčam aj ďalším kolegom. Ďakujem!"


manažér Maťo (Beckov): "1 – super praktické veci, hovorené z praxe. Skvostné a to úprimne myslím J. Konečne tréning s možnosťou praktického skúšania. Chcem ešte viac tréningu."


Michal (Poprad): "1 – potrebujem túto tému udržať živú v teréne. 1 - Super! Dynamické, veľa praktických príkladov. Budem chváliť J."


Martin (Bratislava): "Uvoľnená atmosféra, vecné, trefné."


Vladimír (Bratislava): "1 – Prirodzenosť, profesionalita, záujem. Negatívna nemám. Pozitíva sú zhrnuté v známkach J + materiál so sebou."


Alexander (Štúrovo): "1 – Bola zrozumiteľná počas školeni. Plná spokojnosť. Len tak ďalej"


manažér Robo (BA): "Príjemná lektorka, profesionálka s praxou. Poviem o tejto skúsenosti ďalším. Kolegom to môže pomôcť pri ich každodennej práci a dosahovaní cieľov."

Základné školy (prednášky o finančnej gramotnosti) – 1. a 2. stupeň

Nika: "Cítila som sa uvoľnene pri rozprávaní."


Matej, Elena, Viktória, Sára, Janka:

"Dozvedeli sme sa ako hospodáriť a narábať s peniazmi."


Zuzana: "Už viem ako si mám šetriť."


Marko: "Peniaze treba šetriť, nie vždy je dobré peniaze hneď na raz minúť. A peniaze deliť na „bochníky“."


Simona: "Chcem viac takýchto besied."


Petra: "Všetko sa mi páčilo. Dúfam že všetci pochopili ako majú hospodáriť s peniazmi. Bolo to poučné."


Dominika: "Páčilo sa mi všetko, čo to ste nám povedala."


Klaudia: "Páčilo sa mi všetko. Že si máme šetriť na veľa potrebných vecí."


Erik: "Dozvedel som sa ako šetriť peniaze a neutrácať ich za každú „blbosť“."


Lucia: "Už viem ako nás ľahko môžu obrať o peniaze a ako sa tomu vyhnúť."


Samír: "Naučil som sa, že mám šetriť."


Matej: "Už viem, že lepšie je si šetriť ako minúť a utrácať."


Martina: "Páčilo sa mi, že viem ako ušetriť peniaze, aj za značkovú vec vieme dať menej. Ešte by som chcela nejaké hodiny o financiách."


Žužu: "Už chápem, ako používať peniaze, šetriť, nezadlžovať sa."


Natália: "Páčilo sa mi to, že viem ako ušetriť peniaze a ako šetriť a nebrať si úvery."


Viktória: "Zaujalo ma, že s peniazmi sa dá narábať aj s rozumom a budem veideť rozumne ušetriť. Chcem rôzne prednášky, aj napr. o vzťahoch."


Nina: "že šetrenie peňazí je veľmi dôležité, že tu ľudia zarobia niektorí 2 eurá za hodinu a pritom sa veľmi narobia"


Kristína: "Nemám míňať na hlúposti."


Michaela: "Som rada, že ste nám povedali ako ušetriť. Chcem aby táto téma trvala dlhšie."


Adriana: "Každý mesiac si mám odložiť."


Dávid: "Viem o sporení a o výhodách sporenia."


Adam: "Ešte chcem prednášky o peniazoch."


Tomáš: "Naučili sme sa ako si máme odkladať na iné veci."


Patrik: "Viem ako zaobchádzať s peniazmi."


Simonka: "ďakujem za pomoc v živote, ako si môžem odkladať peniaze, ako si pomôcť."


Lenka: "dozvedela som sa, že šetriť je naozaj dôležité."


Kristínka: "Páčilo sa mi, že si máme odkladať a nemíňať na veci, ktoré veľmi nepotrebujeme"


Kristína: "Viem ako si nasporiť peniaze na dom a na splátky"


5. trieda

Paula: "Dala nám informácie o šporení a atď. Bola super. Mohlo by sa na Slovensku viac šporiť."


Sofia: "Jak mám hospodáriť s peniazmi a páčila sa mi."


Veronika: "Veľmi veľa novích vecí som sa naučila. Bola zaujímavá. Dala mi nové vedomosti o peniazoch."


Timea: "Super hodina (nemali sme matiku), dala mi rozum J."


Adela: "Páčila sa mi a povedala mi, že čo je lepšie a ako šetriť."


Veronika: "Naučila som sa hospodáriť s peniazmi."


Nikol: "Dala nám zodpovednosť."


Sárka: "Naučila som sa nové veci. A uvedomila som si že je dobre že šetrím."


Hanka: "Dobre. Pomoc do života aby sme šetrili, nemíňali peniaze na zbytočnosti. Hodila by sa tým, ktorý majú hypotéky a dlžoby."


Aďo: "Dobré ponaučeni."


Rebeka: "Super snáď mi to pomôže aj keď ťažko sa zriekam toho či si každý deň niečo nekúpim."


Šimon: "dobrá, výborná J Hodí sa aj babke. Viacej takýchto hodín a menej hodín každý deň"


Adriána: "Úplne to bolo super"


Jožko: "Fajné"


Barbora: "Dobré to bolo. Hodí sa to aj rodine, kamarátom a Kristiánovi."


Jasmína: "Veľmi sa mi páčila. Hodí sa to priateľom."


Filip: "Dá sa. Páčilo sa mi to"


Saša: "Výborné to bolo."


Vanesa: "Najlepšia hodina takže super"


Klára: "Bolo tu super! Odporúčam <3"


Eliša: "Veľmi sa mi to páčilo aj preto lebo sme nemali ANJ ale aj preto že som o niečo múdrejšia a viem lepšie hospodáriť s peniazmi."


Laura: "Páčila sa mi veľmi. Hodí sa aj kamarátom."


6. trieda

Natália: "Všetko sa mi páčilo, dozvedela som sa nové veci. Nič by som nezmenila. Pani Lukničová bola výborná, najlepšia."


Majka: "Páčilo sa mi všetko a hlavne vy (ste milá, zlatá a pekná, škoda že nie ste učiteľka). Určite si začnem sporiť na 3 časti. Nejdete sem učiť prosím, vy ste strašne zlatá teta a prajem vám šťastné manželstvo a krásny život, vy si to zaslúžite <3 ste super."


"Toto odporúčam mojim sestrám lebo míňajú veľa peňazí na hovadiny a ľuďom ktorí to potrebujú"


Lujza: "Všetko, všetko bolo fajn. Hodí sa to aj súrodencovi."


Kaja: "Páčilo sa mi všetko. Bolo by fajn keby boli takéto prednášky častejšie. Odporučím aj mojej sestre, bratovi, babke."


Andrea: "Páčilo sa mi všetko. A hlavne som sa naučila ako si našporiť."


Sabrina: "Páčilo sa mi to, že som sa naučila ako si mám šporiť. Chcela by som aby ste nám išla ešte raz prednášať."


Kristián: "Chcem ďalšie prednášky. Pani Lukničová bi nám mohla prísť ešte. Hodí sa to aj môjmu dedovi."


Paťka: "Páčilo sa mi že som sa naučila ako sa šetria peniaze a ako s nimi zarába. Hodí sa to ľuďom ktorý veľa míňajú a nevedia šetriť a chcú a nedarí sa."


Sebastián: "Zaujalo ma že ľudia zbytočne minú peniaze za mobil aby sa predviedli."


Monika: "Treba viac šetriť, dávať si pozor na úvery, vedieť sa rozhodnúť či niečo potrebujem, hodina sa mi páčila, dostala som dobré rady."


"Chcem, aby sme mali viac prednášok o peniazoch a takých veciach, s ktorými nie je sranda, aby sa v škole brať ohľad na pôvod, situáciu, znížiť ceny a zvýšiť platy."


Dominika: "Treba si odkladať peniaze inak dopadneme zle."


Linda: "Musíme si sporiť do života a dávať si pozor aký úver si brať."


Marek: "Hodina ma zaujala, informovala o živote Slovákov."


Adrianko: "Zaujala ma prednáška."


Aneta: "To čo si nasporím rozdelím na dve časti, to čo môžem minúť a to čo si odložím. Chcem aby bolo viac takýchto prednášok."


Vanesa: "Zaujalo ma to, že ako niektorí ľudia aj zle aj dobre hospodária s peniazmi. Táto hodina bola náučná do budúcna. Bola by som rada keby takéto prednášky boli častejšie, aby si tiež žiaci uvedomili rôzne veci."


Natália: "Zaujalo ma vysvetlovanie o tom ako si máme dávať pozor na úvery a ako šetriť."


Mirko: "Aby sme veľa nemíňali ale viac šetrili. Prajem si aby nás často navštevovali viac takýto ľudia s praxou."


Patrícia: "Chcem takých milých ľudí na prednáškach."


Števo: "Hodina ma veľmi zaujala."


Peťo: "Chcem viacej prednášok, učiť sa viacej o živote a nie veci ktoré mi nič nedajú."


8. trieda

David: "Páčilo sa mi, že bol vstup zadarmo (teda aspoň pre žiakov)."


Terézia: "Bolo tu dobre, zistila som čo je úver, hypotéka."


Juli: "Bola tu sranda a zmeškali sme neminu – mohli sme aj fyziku. Chcem aby toto trvalo dlhšie a zmeškali sme viac hodín."


Bibika: "Páčila sa mi voľná hodina a bolo super."


Radko: "Zaujal ma rozhovor a diskusia."


Kajuš: "Zaujalo ma všetko."


Mix obchodníci + manažéri (mimo finančníctva): 


"Školiteľ – osobnosť, zručnosti, prístup
Hodnotenie lektora – 1 – „fantázia“, nemám čo dodať. Odporúčam všetkým a všade. 1*"


Miloš (Alekšince): "Najväčší prínos – praktické ukážky. Stopercentné využitie. Zameraná na prax, príjemná, profesionálne, dobrá atmosféra. Hodí sa deťom, obchodníkom, manažérom, dôchodcom. Bolo to prínosné."


Braňo (Bánovce nad Bebravou): "Najväčší prínos – scénky a praktické ukážky. Konečne intonácia hlasu, pohyb, usmernenie členov školenia, vhodný školiteľ"


Martina (Nitra): "Prínos veľký, praktické ukážky, tréning. Mne sa páčila. Privítala by som častejšie takéto školenia, kde sa to aj trénuje navzájom. 1 – milá, úprimná, vie zaujať. Som spokojná."


D. Líšková (Nitra): "Výborný a zrozumiteľný prednes, poslucháča celý čas školenia drží v strehu. Známka 1 – lektor vie o čom hovorí. 1* - úprimne – zatiaľ najlepšia, s akou som mala možnosť spolupracovať. Nemám žiadne pripomienky, veľa mi to dalo aj napriek už bohatým skúsenostiam. Výborné školenie.""Každé takéto školenie nám uľahčí prax. Výkon lektorky ma inšpiruje k môjmu napredovaniu."


"Výkon lektorky bol vynikajúci. Všetko čo odznelo je v praxi využiteľné." 


"Konečne som počula odpovede na to, čo ma zaujímalo už v minulosti. Atmosféra, korektnosť."


Majka: "Dnes sa mi oplatilo vstať kvôli vám ráno z postele. Som rada, že vďaka takýmto stretnutiam sa učím a posúvam sa dopredu."


"Skvelá atmosféra, tímovosť. Lektorka bola na vysokej úrovni."


"Výborná organizácia. Zbytočne veľa jedla :) Betka = 1"
"Príprava bola vidno v praxi."

 "Začnem robiť podstatné a dôležité veci."


"Celistvé odprezentovanie a uvedenie do spoločnosti a produktov."


Ivka (uznávaná lektorka v ČR)
"Rada som vás spoznala. Vy ste profesionál."

"Veľmi energická, motivujúca, pozitívna, prínos.
S pozitívnou energiou budem prezentovať svoju prácu. Ďakujem za všetko Beti, mám Ťa rada :)"


"Páčila sa mi možnosť prezentovať sa. Zdokonaľovanie seba."


"Príjemná atmosféra, výborné prezentácie."

"Získal som väčšiu sebaistotu a prehľad. Hlavne sebaistotu. Po tréningoch som sa utvrdil,
že možno niečo zo mňa bude, že to zvládnem. Ľudské vystupovanie." 


Kurz pre nováčikov:
"Ideálne pre nováčikov, všeobecný prehľad o systéme práce, dobré boli aj praktické príklady čo sme si na sebe skúšali.
Som spokojná so všetkým"


Adrián (Bratislava)
"Opakovanie matka múdrosti. Skúsenosti nadobudnuté na stretnutiach pomáhajú v praxi. Jednotka. Príjemné vystupovanie." 


"Spontánne, zrozumiteľné a jednoduché vysvetlenie." 


Výkon lektora: "1 Usmiata :)"


Deniska (Nitra):
"Páčilo sa mi, že nadobudnuté zručnosti sme mohli prezentovať pred kolegami formou hry." 

Roman (Sereď):
"Dakujem. Som rad ze spolu mozeme spolupracovat a mam k vam uctu a respekt za vase dosiahnute vysledky
v praci a vazim si vas ako velmi silnu osobnost"


"Bolo naozaj výborne od začiatku. Ako som Ťa počula v Senci som si povedala, že ty si môj učiteľ na ceste životom a to nielen
v biznise. Som si vedomá, že to nie je ľahká cesta ale chcem a musím to zvládnuť. Ešte raz veľká vďaka."


:)) ďakujem za podporu Beti, si pre nás všetkým veľkým vzorom..."

"Veľká vďaka tebe Betka a teším sa aj ďalej na našu spoluprácu."


Janka (Bratislava): "Timemanagement, Vnútorná motivácia"
Výkon lektora: "Výborný, zrozumiteľný."


"Veľmi proaktívny a individuálny prístup k jednotlivým účastníkom, snaha pomôcť v tom, čo každý individuálne potrebuje.
Školenia motivačné super!!!"


"Time management, organizácia času, telefonovanie - poukázanie na problematické časti v našej práci tam,
kde máme rezervy a metódy, ako ich odstrániť. Už viem, že sa nenechám rozptylovať."


Veronika (Bratislava):
Výkon lektora: "Páči sa mi Betka tvoja dynamickosť, svojskosť prezentovania. Ďakujem!"
Pozitíva: "Veľmi veľa mi dal pohľad (Betkin)."
Čo zlepšiť: "Predĺžiť nabudúce školenie na druhý deň o pár hodín naviac. Táto atmosféra sa nedá nahradiť."


Angela (Šamorín):
"Človek dokáže všetko, keď vie ako a hlavne prečo. Úžasná, plná energie, optimizmu.
Veľmi dobrá lektorka Betka, perfektne laicky vysvetlené, aby to pochopil aj obyčajný človek, veľké plus do budúcna."


Danica (Banská Bystrica): "Malo to hĺbku aj energiu."


"Zaujala ma odbornosť, dobrá atmosféra, príjemné prostredie."


"Výborná atmosféra, nesilená, uvoľnená."


"Profesionálny výkon. Chcem častejšie školenia, výborné."


Sylvuš (Kanárske ostrovy): Perfektné Betka

Prinieslo mi to zase niečo nové. A tiež Betkine pohľady na prácu, verím, že zhodnotím v kariére."


"Betka Solčanská - jej prejav na 100 % a mám na ňu  aj do budúcna veľké očakávania."


"Najväčším prínosom z môjho pohľadu je pre mňa aj pre firmu Betka Solčanská."


(heart)Lucka (Hlohovec):

"Krásne myšlienky a táto sa mi zapáčila najviac: Keď si nájdeš čas, zanecháš stopu v človeku."

(heart)(heart)(hear

"Informácie sa dajú okamžite využiť v praxi." 


"Dobrý učiteľ vysvetľuje, vynikajúci učiteľ demonštruje. Veľký učiteľ inšpiruje... a to je to, čo Betka Solčanská robí. Ďakujem."


"Absolvoval som a je to super. Aj skolenie, aj clovek..."


"Bol som spokojný po každej stránke aj s témami, obsahom a prístupom lektorky."


Ján (Nitra): Pozitíva: "Možnosť konzultácie."


"Páčil sa mi ľudský prístup a pozitívne myslenie lektora. Rovnako tak témy boli pútavo odprezentované a rozobrané do detailov."


„Páčilo sa mi, že sme mali aktívne prežité 2 dni, všetci sme sa zapájali, stále sme niečo riešili, rozprávali, skúšali + máme výborné námietky, ktoré určite budem používať a to nielen pri telefonovaní :) Betka výborne nastavila pravidlá, kt. sa celé dva dni držala a fungovali, bola veľmi milá a dobre sa počúvala.“


„Lektorka je otvorená a príjemná a tému zvláda s bravúrnosťou, zároveň je vidieť že jej táto téma nie je vzdialená a rada sa poučím zo skúseností skúsenejších kolegov.“


"Napriek krátkosti času sme prebrali tému dopodrobna, podľa ukážky som zistila s akou ľahkosťou sa dá analýza urobiť aj v predtlačenej forme a nakoľko je jej použitie lepšie ako keď sa robí analýza z "hlavy", takisto sme si ukázali s akou ľahkosťou sa dá analýza robiť v tejto forme a pritom to skutočne vyzerá profesionálne a nie "strojovo", rozhodne ju zavediem spať do mojej praxi.“


„Skolenie na mna posobilo motivacne. Bola na nom super atmosfera. Pani Solcanska ma vedela zaujat, bolo vyborne pripravena. Velmi sa mi pacili nazorne a konkretne priklady a skusenosti zo zivota plus riesenia, ako by sa dana situacia dala vyriesit“. Nebola to len sucha teoria. Neboli to len povrchne informacie, ale slo sa do hlbky."


VÝKON LEKTORA - "Výborný + celkový prístup, pozitívna energia :)“


"Ľudský prístup lektorky, odovzdanie vlastných skúseností pre zlepšenie , zvýšenie našej aktivity pri tejto práci."


"Praktická ukážka: bravurne zvladnute prvé stretnutie s rod. Bauerovcov“


Veronika (Trenčín):
VÝKON LEKTORA - Hodnotenie: "Výborný"
Text: "Betka je podla mna najlepsi skolitel, vykon uzasny nemam co vytknut. Som velmi spokojna so skolenim."


"Pacilo sa mi cele skolenie aj teoria aj prakticka cast. Tak isto aj vykon lektora pri simulovani 1. Schodzky."


"Skvelý tréning .... opakovanie matka múdrosti ...."


POZITÍVA: "Je ich plné vrece ..."


"Výkon hodnotím na 97 %. Vždy je čo zlepšovať, ale kdo je už dokonalí? Velmi dobré vedenie a spolupráca s účastníkmi."


"Lektorka vie zdvihnúť sebavedomie."


„Výkon lektorky bol výborný, najviac mi dali praktické ukážky z jej praxe.“


„vyuzijem rozhodne v praxi šetrenie času”


“lektorka bola vynikajúca”


“Skvelé názorné ukážky .... aj tréning, bez výhrad ... pani Solčanská je profesional”


„Musím tu povedať v množnom čísle, lebo aj Alžbetka, aj Juraj hovoria, teda školia fundovane, vierohodne, s trpezlivosťou, presvedčením a stotožnením v správnu vec pre sprostredkovateľov, ktorí to majú správne podávať klientom, aby tak prišla spokojnosť na obe strany.”


"Spokojná som so všetkým, získala som bohaté, také učesané - usporiadané zručnosti - proste kurz ako to má vyzerať v praxi"


„Priateľská atmosféra, ktorú lektor vytvoril. Skúsenosti z praxe, je to iné ak to podáva človek, ktorý reálne riešil veci, ako v tomto prípade... Je vidieť, že aj tento človek na sebe neustále pracuje...”Vladka (Košice):
„Ahoj Beti, dakujem za vcerajsie mile a prijemne stretnutie, rada som Ta videla a opat uvidim. Prajem pekny a uspesny den papaaa“


“Betka je vynikajúci lektor. Je veľmi príjemný človek, zároveň vyžaduje pravidlá, ktoré sú potrebné dodržiavať.”


JulKo (Košice):

Ďakujem za školenie. Vieš tak motivovať... Normálne človek dostane chuť do ďalšej roboty.


„Nemám čo k tomu dodať. Veľmi dobrá lektorka.“ 


„Betka bola velmi zlata aj ked vie byt aj razna“


"Získala som veľmi dobré, v praxi využiteľné vedomosti od lektorky, ktorá má bohaté skúsenosti z vlastnej praxe"


"Výkon lektora bol veľmi dobrý, obšírny, prívetivý prístup, má čo podať, lebo má veľa vlastných skúsenosti z praxe. Vďaka Alžbetka."


Lukáš (Košice): "Bolo mi cťou."


"Pozitívne hodnotím už to, že sa takéto školenie realizovalo a mne osobne sa páčila okrem veľmi pragmaticky poňatého obsahu aj úroveň priložených pracovných pomôcok. Opäť som sa utvrdil v tom, že som v správnej spoločnosti a v územnom riaditeľstve, ktorá je priekopnícke, čo nie je samozrejmosť, ale "dar". Myšlienka na záver: Nečakal by som, že na konci školenia mi bude ľúto, že už skončilo..."


"Veľmi pozitívne hodnotím výkon lektorky, ktorá sa sama zapojila do procesu a tým nás o to viac motivovala ku implementácii poznatkov do každodennej praxe. Vysoko hodnotím, že neostala v teoretickej rovine, ale prešla plynule do praktickej roviny, pričom nám vyvážene bola podaná aj teoretická báza ku danej problematike. Takže zaslúži si obdiv, nakoľko za tie dva dni vydala naozaj kus zo seba a je vidieť, že to robí srdcom a nie pre peniaze. Aj keď sme boli filmovaní, dokázala nastoliť príjemnú a uvolnenú atmosféru... Konečne sa našla lektorka, ktorá vnáša "ľudskosť a úprimný záujem" na poradcov a tým pádom nepriamo aj do reálneho sveta fin. poradenstva. "


VÝKON LEKTORA
Hodnotenie: "Výborný"
"p. Solčanská dáva veľmi dobré priklady aj z praxe a rieši veci promtne."


"Výborne ste to zvladala. Myslím si že je to zatiaľ moje najproduktivnejsie školenie na ktorom som bol. Páčili sa mi aktivity A zapracovanost na tomto skoleni"


"Dobrý pomer medzi teoretickými znalosťami a praktickými ukážkami, vecné a pragmatické poňatie. Lektor nastavil príjemnú a nestresujúcu atmosféru, príjemné vystupovanie a je vidieť, že je to človek s praxe."


"Profesionálny prístup, rady a príklady zo života v tomto biznise. Praktický tréning, precvičovanie reálnych situácii. Výborné školenie, kde ma nikto nenudil teóriami a bolo k veci."


"Výkon lektora je výborný - príjemné vystupovanie, spravodlivé, optimálne hodnotenie, pomoc v každej potrebnej situácii"


"bohaté znalosti z vlastnej praxe."


Andrea: "je úúúúžastné čo robíš"


"Páči sa mi práca a kreativita lektorky a štýl jej práce. Napriek malým chybám pri ukážke bolo stretnutie zvládnuté perfektne a na takúto úroveň sa chcem prepracovať aj ja."


Marcelka (Beckov): "Betuska si uzasna"
(smile)

"spokojná som s celým školením mne osobne dáva toto školenie strašne veľa a osobne som to dnes začala dávať do mojej krátkodobej praxe a som spokojná samozrejme musím sama na tom pracovať aby to bolo k mojej spokojnosti."


"Je to lektorka ktorá naučí ale aj pochopí a povzbudí"


Tatiana (Rakúsko):
"Ahoj, chcem ti zagratulovať k blogu. Až dnes som si naň našla čas a veľmi milo si ma prekvapila. Čakala som tam iné ... veci. Netušila som že máme tak podobne myslenie. Ďakujem a tesim sa nove články. Prajem ti krásny deň"


"VYUŽITEĽNOSŤ ZÍSKANÝCH ZNALOSTÍ/ZRUČNOSTÍ V PRAXI - Výborný
VÝKON LEKTORA - Výborný
POZITÍVA - prakticka stranka"


"vyborne prakticke informacie ktore pouzijem v praxi"


Danica (Zvolen):
Ďakujem Vám MOJI MILÍ, že ste mojou inšpiráciou a zdrojom zaujímavých a pozitívnych informácii. Áno, myslím Vás, čo pridávate tie príspevky, pri ktorých skeptici prevracajú očami a komentujú, či to ešte niekoho baví. Sama som bola prekvapená, keď mi za to niekto prišiel poďakovať. Dnes sa chcem poďakovať ja Vám v zmysle "pošli to dál". Verím, že to má obrovský zmysel. My sami si vytvárame svet v ktorom žijeme a ja ho chcem pre svoje deti nádherný smile – emotikon
Inšpiroval ma MM na seminári otázkou Koľko ľudí ste za svoj život ovplyvnili? Krásna veta. Viera v lepší život a lepšiu budúcnosť sa stala mojou filozofiou a poslaním. Preto viem, že ich bude ešte veľmi veľa a nie len na Slovensku smile – emotikon

Nádherný, úžasný a fantastický týždeň Vám prajem, MOJI MILÍ smile – emotikon
Presne taký ho mám aj ja smile – emotikon

PS: A budem rada, keď mi na oplátku pošlete svoje top heslo, ktorým sa riadite, naozaj ma to zaujíma smile – emotikon


"priateľský prístup so zachovaním profesionality a dodržiavanie pravidiel (dochvílnosť, úlohy, ...). Využitelnosť v praxi, dostupnosť kamerových záznamov zo školenia, priama účasť lektora na trénigu (v úlohe sprostredkovateľa)"


"odbúrala som svoj blok voči telefonovaniu, toto školenie mi k tomu výrazne pomohlo"


Alenka (Senec): "Ďakujem. Presné a trefné Betka."


Vladimír (Piešťany):
"Dobrý deň, Ja by som si s vami rád dohodol individuálne stretnutie,ak by bola možnosť, pretože by som uvítal vaše rady,nakoľko ste bola TOP a od takých ľudí rád čerpám nové skúsenosti."


Michal (Vráble):
"Zdravim Vas Betka, Vas projekt znie uplne skvelo. Drzim vam peste. Uspech si zasluzite, nech ste kdekolvek je vidno ze to robite zo srdca. Paradicka"


"Nebáť sa prekonávať vlastné "červené línie" a ísť do toho s otvorenou mysľou a odhodlaním pretože nevieme čo nás za nimi čaká."


POZITÍVA: "Rozhodne prístup lektorky, ktorá sa snažila pomáhať s odstránením jednotlivých nedostatkov pri telefonovaní."


"vyborne vyuzity vsetok cas skolenia, vela hodnotnych a pouzitelnych informacii do buducnosti."


"Pre mňa to malo veľký význam po popracovaní na na upozornené veci ktorým sa mám vyhýbať a v ktorých sa mám zdokonaliť myslím prekonám prekážku z dôvodu ktorej som sa prihlásila na toto školenie.


VÝKON LEKTORA
Hodnotenie: "Výborný"
Text: "Nemám žiadne komentáre ani námety, neexistovala otázka na ktorú by mi neodpovedala"


"veľmi som ocenil najmä dodržiavanie začiatku školenia, dĺžky prestávok a nadpriemerné dodržiavanie stanovených pravidiel, ide najmä o množstvo strategických viet/reakcií/postupov pri komunikácii"


Pavol (Bratislava):
"prakticka stranka a vysoka uroven"


Renátka (Košice):
"Ahoj Betka, veľmi sa mi pačil kurz s tebou, bola som tam jedina Renáta tak si ma hádam vybavíš:) si veľmi milý a optimistický človek a veľmi ťa obdivujem, čo si dokázala."


Peter (Košice): "Úžasná žena."


Marek (Holandsko):
"... A ten článok som práve dočítal a mal toho dosť na zamyslenie... teraz neviem ktorý život žijem ja."


Janka (NMnV):
"držím palce, pekná stránka a dakujem za lekciu - nedať na prvý dojem"


Katka (Bratislava):
"Klobúk dole Betka, ako ťa vedia náročné situácie posilniť a vieš ich využiť vo svoj prospech. Držíme ti palce, aby sa ti darilo a bola si úspešná a najmä, aby ťa to TEŠILO."


Tomáš: "Tak Žena v biznise....Paci sa mi to...drzim palce"


Soňa: "Mam ta rada a obdivujem ta!Si aj moja inspiracia."


Tibor: "... školíte ľudí? a aj mojich ked chcem?"


Ivetka (Trnava): "Si velmi sikovna cielavedoma mlada zienka a drzim ti palce :)))"


Lucka (Piešťany): "super webka beti. skvele clanky reci povzbudenia uvedomenia motivacie"


Edit (Pezinok): "Ahoj Betka musim ta pochvaliť ako si si to super vymyslela a super články citim to iste ako ty! presne tak ako ty :)))"


Martin (Koplotovce):
"táto práca je osožná a na nezaplatenie.....v dnešnej dobe všetci potrebuju trošku nakopnúť"


Táňa (Brestovany):
"Ďakujem moc. Vystihla si to úplne presne. Utvrdila si ma v tom nad čím som rozmýšľala. Aj čo sa týka môjho času, s tým bojujem dlho. To musí byť prvá zmena v mojom živote a začať riešiť veci, ktoré mi prinesú pokoj a nie opačne. Ďakujem moc. Určite budeme v kontakte. Aj stretávanie s úspešnými ľuďmi funguje. Momentálne som ich stretla veľmi veľa."


Lucka (Hlohovec):
"Si úžasná, že si nachádzaš čas na dobré veci. Verím, že sa aj tak cítiš. Oddychni si aj ty. Aj anjeli majú nárok byť unavení."


Milka (Hlohovec):
"Asi budes zena roka to chce riadnu guraz a odvahu aj pre ostatne zeny,ci poctivych ludiii. supeeer"


Miška: "Inak ked sa mam priznat vo vela veciach ti fandim a si moj vzor"


Lucka (NMnV): "Vrelo odporúčam!! ...Žena na správnomieste!! ..."


Janka:
"Ďakujem za povzbudivé slová, ani si neviete predstaviť ako veľmi si vážim to, že si ma konečne niekto vypočul, vie ma pochopiť ale aj poradiť,... M. určite po našej debate veľa premýšľal, pretože včera po práci prišiel úplne iný, taký akého som poznala dávno predtým,…"


"Betuš palec hore...vidím sa tam a už dlhsiu dobu ...toto určite citia vsetci "nasi GSTaci"


Gabika (Írsko): "Užitočné čítanie."


Ondrej (Smolenice): "Veľmi pekne napísané."


Sonka (Leopoldov): "Neviem narabat s peniazmi....len ich minam....musime sa stretnut...fakt:-)"


Monika (NMnV): "Veľmi ma to zaujalo. Tento projekt si zaslúži pozornosť!! Mohli by sme dať aj kafíčko a pokecať niekedy :)"


Janka: "Ďakujem a teším sa, že ten hore mi posiela takých ľudí ako vy."


Deniska (Malženice): "Veľmi pekne spracované, ale čo je dôležitejšie za obsahom stojí OSOBNOSŤ."


Patrik (Ostrov): "Bombaaa"
Stanka (Prešov):
"Pekné Betka, srdečne pozdravujem rodičov, sú ozaj úžasní ľudia, som rada, že som mala možnosti ich spoznať, prajem vám všetko dobré, držte sa takto krásne aj naďalej"
Marianka (Hlohovec): "teba počúvať je radosť :) a moc ti to pristane (smile) (kiss)
Máte otázku? Nechajte nám odkaz.
* tieto polia sú povinné