Po 4,5 hodinách šoférovania som prišla opäť úspešne do Košíc. Cesta bola veľmi rýchla a pred nami bol pravidelný dvojdňový kurz s ľuďmi, ktorí chcú zlepšiť svoje obchodné zručnosti. Tešila som sa na týchto ľudí práve preto, že sú iní. Oni chcú na sebe pracovať. Ide z nich pokora a o ich energii by som tu mohla písať hodiny. Tešila som sa na okamih, kedy budeme spolupracovať, objavovať nové možnosti. Prišli sme na nové nápady, ako vieme to, čo robíme robiť s úsmevom,
s ľahkosťou, s nadhľadom a tiež harmóniou.

Po príchode do hotela som dostala hlad. Šla som hneď do reštaurácie. Prišiel čašník, ktorý mi s úsmevom na tvári automaticky zápalil sviečku. Spravte to aj vy. Skúste si doma zapáliť sviečku. Buďte v kľude, usmejte sa... Aké myšlienky vám "behali" hlavou? Kľudne mi napíšte.

V druhý deň som sa opäť prišla navečerať a tento čašník takto s úsmevom na tvári a ochotne pracoval 2 dni po sebe.
Povedala som mu, že: "Ste milý". Čo myslíte, ako zareagoval? :)

Vždy ma teší, keď sa stretnem s ľuďmi, ktorí robia to, čo robia naozaj so srdcom. Nie iba pre peniaze. Na nikoho sa nehrajú.
Z týchto charizmatických ľudí energia doslova srší, aj keď je fakt, že možno po tých 2 dňoch napr. už tento konkrétny čašník Lukáš nevládze. Nedal to na sebe ani na chvíľu poznať. A verte tomu, že ja si takéto veci všímam. Lukáša práca baví
a je to na ňom vidieť. Stále práve títo čašníci robia maximum, aby ľudia odchádzali spokojní a mali dobrý pocit...
Či už z jedla, z priestoru, ale tiež aj z osobného stretnutia. V tomto hoteli je to cítiť. A posielam pochvalu, aj pre výborného kuchára. Konečne sa mi zhodujú hviezdičky hotela s ľuďmi, ktorí robia tento hotel krajším a TOP. Pevne verím, že sú títo ľudia aj ocenení.

Počas 2 dní sa vystriedali na recepcii hotela 4 recepčné, z ktorých každá z nich sa správa (na moje milé prekvapenie) milo, ochotne, pozorne. Zdalo sa mi až podozrivé, vidieť v jednom hoteli toľko pozitív a potešení. Hlavne tých ľudských.

Kráčam späť do izby, 2. deň, ktorá je opäť pekne uprataná, na stenách chodieb a v izbách hotela vítaju miestných a návštevníkov fotky Košíc. Začnem sa o mesto viac zaujímať, lebo prvýkrát som tu bola osobne pred 2 týždňami. Košice sú mi akoby bližšie, keď zrazu z tých fotiek, ktoré boli na stenách, prechádzam po námestí a popri budovách naživo. 

Človek, ľudia, ktorí tento hotel navrhli a zariadili, si dali na tejto budove veľmi záležať. Už dopredu si dali cieľ, aby sa tu ľudia cítili príjemne, spoznali tu milých miestnych ľudí, výborne pripravené jedlo, ktoré chutilo božsky a hlavne aby sme my návštevníci nezabudli. Nezabudli aj na Košice.

Ďakujem za to, že som takýto zážitok, ktorí patrí od dnes medzi nezabudnuteľné, mohla zažiť a mať túto skúsenosť.
A dokonca v meste na Slovensku, čo ma ešte viac teší. Som vďačná za ľudí, ktorí svoju prácu robia zo srdca. Je to vidieť. Nehovorím ani o tom, ako dobre sa mi funguje s ľuďmi na tomto kurze, dokonca aj v sále s menom Alžbeta. Ako sa hovorí, nič nie je náhoda :).

Milujem svoju prácu a ďakujem za to, že robím to, čo má robí šťastnou.

Čo vám odporúčam?

Nájdite záľúbenie v tom, čo robíte. 

Pristupujte ku zadaným úlohám s ľahkosťou, snažte sa ich plniť tak, aby vám všetko čo robíte prinášalo úsmev na tvári. Tu ani iná možnosť nie je... Keď chcete byť spokojným a vyrovnaným.

Vráťte sa k maličkostiam, z ktorých sa všetko skladá.

Ďakujte za to, že máte prácu. Ďakujte za to, čo všetko sa vám denno-denne stáva. Čím skôr pochopíte, že sa vám udalosti nedejú náhodou, tým skôr budete pripravený žiť šťastný život. Práve ten váš - rozprávkový, vysnívaný.

Do každého stretnutia s ľuďmi dávajte energiu, svoju charizmu

Odlíšte sa od ostatných. Ste natoľko jedinečný, že viete fungovať. Buďte samostatný. Fungujte prirodzene. Robte veci tak, ako ich vy sama / sám cítite. Nenechajte sa nikým a ničím ovplyvňovať. Váš život sú vaše rozhodnutia. Nikto váš život nežije za vás. Vy ho žijete. Sám za seba. Sám zodpovedný za seba. 

Buďte ku sebe úprimný


Keď si neviete dať radu, oslovte človeka, ktorý vám vie dať objektívny názor aj napríklad na to, čo robíte. Nenamýšľajte si. Nenahovárajte si. Pýtajte sa. Lebo iba ten kto sa pýta, ten naozaj vie.


Ďakujte


Ďakujte za všetko pekné, čo vás za tento deň stretlo. Ďakujte každý deň.Máte otázku? Nechajte nám odkaz.
* tieto polia sú povinné